Góra Gargano w Górsku

" Siamo Pellegrini, siamo figli tuoi, San Michele Archangelo, prega per noi" śpiewali mieszkańcy Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża świętego w Górsku. Wszystko z powodu łaski Nawiedzenia Figury Księcia Niebieskiego ze słynącej łaskami groty na Gargano. W czasie procesji do kościoła figura zatrzymała się na przykościelnym cmentarzu przy grobowcu księży Michalitów.

Ze świętym Michałem proszono o łaskę nieba dla spoczywających tu kapłanów, oraz za wszystkich spoczywających tu na cmentarzu. Po uroczystej Eucharystii rozpoczynającej Nawiedzenie straż przy figurze podjęli harcerze z Górska. Przez cały dzień trwało modlitewne czuwanie, a o godzinie 18 odprawiona została Eucharystia z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciałą i uwolnienie z nałogów. Dzień zakończył Apel Jasnogórski przed Maryją Królową Polski i Królową Aniołów. Wczesniej parafianie oglądali film o Sanktuarium z Monte Sant Angelo " Między wiarą a kulturą". Biel dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. doskonale harmonizowała z figurą św. Michała Archanioła z Gargano. To wyjątkowa łaska przyjąć Pana Jezusa w tak niezwykłych świętych okolicznościach.  O godz. 11 w czasie Mszy św., 38 dzieci przyjęło  I Komunię św. Dzień rozpoczęły Godzinki ku czci św. Michała Archanioła. Między Mszami św. trwało czuwanie, które wypełniła Koronka anielska, Różaniec z aniołami, czuwanie dzieci i młodzieży, harcerzy, studentów i rodzin dzieci komunijnych. W czasie Mszy św. o godz. 16  ks. Proboszcz zawierzył Parafię św. Michałowi Archaniołowi, po czym odbyła się uroczysta procesja z figurą wokół kościoła. Samochód – kaplica udał się jeszcze na Osiedle w Górsku, gdzie ma być wybudowana w najbliższym czasie kaplica, a następnie do Łasina do kaplicy Klasztoru Sióstr Karmelitanek Klauzurowych. Siostry przez całą noc poprowadzą czuwanie modlitewne, wypraszając łaski na dalsze dni Nawiedzenia naszej Ojczyzny przez Świętego Michała Archanioła.