Wesele Bez Toastu

IV Podkarpackie Wesele Bez Toastu Miejsce Piastowe – 24 sierpnia 2013 roku

„Ślubuję Ci Miłość Wierność i Uczciwość Małżeńską oraz że Cię nie opuszczę aż do śmierci…”
Przepiękne słowa przysięgi małżeńskiej wybrzmiały z gorących serc ponad 130 par kochających się małżonków, chcących na nowo trwać przy sobie na dobre i złe. Odświętny wystrój Górki Michalickiej 24 sierpnia świadczył o szczególnym wydarzeniu które miało nastąpić. Na to piękne rodzinne święto przyjechały rodziny z ponad 80 miejscowości z całej Polski w szczególności z Diecezji Rzeszowskiej, Zamojsko – Lubaczowskiej, Bielsko – Żywieckiej, Warszawsko – Praskiej, Tarnowskiej, oraz Archidiecezji Krakowskiej i Przemyskiej. Takie spotkanie dla całej rodziny jest darem i umocnieniem szczególnie dla małżonków, dzieci których było ponad 100 i młodzieży której przybyło ponad 80 osób. Wielka radość na ich twarzach i iskry szczęścia w oczach udzielały się wszystkim nie tylko uczestnikom ale także organizatorom. Powitanie rozpoczął ks. Jan Seremak witając wszystkich przybyłych uczestników w imieniu organizatorów którymi były Zgromadzenia Św. Michała Archanioła Księży Michalitów i Sióstr Michalitek oraz Towarzystwo Powściągliwość i Praca. Po zawiązaniu wspólnoty pierwszą konferencję wygłosił ks. Prałat Władysław Zązel na temat: „Uzależnienie od alkoholu zagraża całej rodzinie”.
Następnie pani Monika Janczura mówiła na temat:” Alkohol a konflikty pokoleniowe relacje: dziadkowie, rodzice, dzieci i wnuki” Po obiedzie i odpoczynku rozpoczęła się wspólnota wspólnot czyli rozmowy w grupach na temat:” Jak wzmocnić naszą miłość małżeńską” Punktem kulminacyjnym spotkania była uroczysta Eucharystia sprawowana przez abp Edwarda Nowaka z Rzymu oraz Ks. bp Stanisława Jamrozka z Przemyśla, połączona z sakramentem małżeństwa młodej pary Oli i Tomka. Największe wzruszenie wywołało jednak odnowienie przyrzeczeń małżeńskich ponad 130 par małżeńskich. Była to wyjątkowa chwila dla całych rodzin. Rodzice otoczeni przez dzieci na nowo ślubowali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską, oraz trwanie przy sobie aż do śmierci. Łzom radości nie było końca.
Po radosnym koncercie zespołu „Gloria” ubogaconym przez śpiew dzieci wszyscy w przepięknym korowodzie weselnym prowadzonym przez Orkiestrę Dętą z Miejsca Piastowego wyruszyli pilotowani przez policję na bal weselny do Zespołu Szkół Publicznych w Miejscu Piastowym. Piękny i duży bochen chleba – dar ołtarza został połamany między gości i od poloneza rozpoczęła się zabawa weselna - prowadzona przez zawodowych wodzirejów Grażynę Tereszkiewicz i Józefa Hojne. Bal trwał do białego rana. Szkoda było się rozstawać, gdyż wspólnota wytworzyła niesamowitą atmosferę która okazała się wielkim przeżyciem i umocnieniem dla wszystkich rodzin. Niech będą dzięki dobremu Panu Bogu i Matce Najświętszej za tyle dobra którego byliśmy świadkami, za wszystkie rodziny które odpowiedziały na zaproszenie, kapłanów, siostry zakonne, nowożeńców Olę i Tomka, za ponad 20 Krucjat Wyzwolenia Człowieka, które zostały złożone podczas procesji z darami, za piękną pogodę - również w sercach oraz wielu ludzi dobrej woli. Niech Pan Bóg wszystkim szczerze wynagrodzi i błogosławi. Niech będzie pochwalone imię Pana Jezusa Chrystusa Jego i naszej Matki Maryi.

Teresa i Piotr Mazurowie

Więcej informacji ukaże się pod zakładką: Trzeźwość w temacie : Podkarpackie Wesele Bez Toastu oraz na stronie www.weselebeztoastu.pl
Będą dostępne również płyty z nagraniami konferencji oraz zdjęciami.