Trzeba przekazać światu ogień Miłosierdzia Bożego

Z Dzienniczka świętej Siostry Faustyny: „Dziś powiedział mi Pan: Córko, kiedy przystępujesz do spowiedzi świętej, do tego źródła miłosierdzia mojego, zawsze spływa na twoją duszę moja krew i woda, która wyszła z serca mojego, i uszlachetnia twą duszę. Za każdym razem, jak się zbliżasz do spowiedzi świętej, zanurzaj się cała w moim miłosierdziu z wielką ufnością, abym mógł zlać na duszę twoją hojność swej łaski. Kiedy się zbliżasz do spowiedzi, wiedz o tym, że ja sam w konfesjonale czekam na ciebie, zasłaniam się tylko kapłanem, lecz sam działam w duszy. Tu nędza duszy spotyka się z Bogiem miłosierdzia. Powiedz duszom, że z tego źródła miłosierdzia dusze czerpią łaski jedynie naczyniem ufności. Jeżeli ufność ich będzie wielka, hojności mojej nie ma granic. Strumienie mej łaski zalewają dusze pokorne. Pyszni zawsze są w ubóstwie i nędzy, gdyż łaska moja odwraca się od nich do dusz pokornych"./Dzienniczek nr 1602/

W trosce o wszystkich wiernych, którzy przybywają do naszego Sanktuarium, aby skorzystać z posługi w sakramencie spowiedzi świętej i mając szczególnie na uwadze ludzi słabo słyszących i w podeszłym wieku– pod chórem został umieszczony nowy konfesjonał-szafa, który ułatwi sprawowanie sakramentu.

Od Wielkiego Piątku będziemy się przygotowywać do Święta Miłosierdzia Bożego. Uwieńczeniem tego przygotowania będzie w naszym Sanktuarium adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę - 14 kwietnia, a o północy uroczysta Msza Święta wprowadzająca w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Adoracja rozpocznie się Apelem Jasnogórskim /godz. 21.00/. Adorację, na którą bardzo serdecznie zapraszamy, będą prowadzić członkowie Towarzystwa „Powściągliwość i Praca". W czasie adoracji będzie użyty obraz Miłosierdzia Bożego namalowany w 1947 roku przez Adolfa Hyłę - malarza cudownego obrazu Miłosierdzia Bożego znajdującego się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy do Sanktuarium św. Michała Archanioła i błogosławionego Ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym na adorację i Mszę świętą o północy oraz owocne świętowanie Święta Miłosierdzia Bożego. Niech słowa z Dzienniczka św. Siostry Faustyny będą dla nas zachętą:

W czasie modlitwy usłyszałam te słowa wewnętrznie: „Te dwa promienie oznaczają krew i wodę - blady promień oznacza wodę, która usprawiedliwia dusze; czerwony promień oznacza krew, która jest życiem dusz...

Te dwa promienie wyszły z wnętrzności miłosierdzia mojego wówczas, kiedy konające serce moje zostało włócznią otwarte na krzyżu.

Te promienie osłaniają dusze przed zagniewaniem Ojca mojego. Szczęśliwy, kto w ich cieniu żyć będzie, bo nie dosięgnie go sprawiedliwa ręka Boga. Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia.

Proś wiernego sługę mojego, żeby w dniu tym powiedział światu całemu o tym wielkim miłosierdziu moim, że kto w dniu tym przystąpi do Źródła Życia, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar.

Nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dopokąd się nie zwróci z ufnością do miłosierdzia mojego.

O, jak bardzo mnie rani niedowierzanie duszy. Taka dusza wyznaje, że jestem święty i sprawiedliwy, a nie wierzy, że jestem miłosierdziem, nie dowierza dobroci mojej. I szatani wielbią sprawiedliwość moją, ale nie wierzą w dobroć moją.

Raduje się serce moje tym tytułem miłosierdzia"./Dzienniczek nr 299 i 300/