Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Bóg z wielkiej miłości i miłosierdzia zsyła kary, nieszczęścia i zawstydzenia, i niepowodzenia na mnie, bo sam się nie umartwiam, a umartwienie jest dla mnie i dla każdego potrzebne, a zwłaszcza wewnętrzne: więc podaje mi Sam łaskawie, co zapominam i czego zaniedbuję. Niech będzie za to na wieki pochwalony. (ZŻW, 01 IX 1876).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 26 Marzec 2017

Styczeń - Czwarty miesiąc nowenny!

Czwarty miesiąc nowenny! Wierność natchnieniom Ducha Świętego z pomocą Matki Najświętszej, w czasach gigantycznych grzechów przeciw Duchowi Świętemu.

Maryjo! Oblubienico Ducha Świętego, przybywająca przed stu laty do Fatimy, aby ludzkości zniewalanej przez demoniczne ideologie, wytwarzane pod wpływem intensywnego działania szatana, przynieść upomnienie, wezwanie do pokuty i ratunek. W czwartym miesiącu nowenny, przed koronacją Twej cudownej Figury, stajemy przed Tobą, prosząc o łaskę wierności natchnieniom Ducha Świętego. Ty jesteś Jego Oblubienicą! Wstawiaj się za nami grzesznymi, abyśmy mieli udział w darach Ducha Świętego, o które prosimy modlitwą św. Jana Pawła II: Duchu Święty, proszę Cię o dar Mądrości do lepszego poznawania Ciebie i Twoich doskonałości Bożych; o dar Rozumu do lepszego zrozumienia ducha tajemnic wiary świętej; o dar Umiejętności, abym w życiu kierował się zasadami tejże wiary; o dar Rady, abym we wszystkim u Ciebie szukał rady i u Ciebie ją zawsze znajdował; o dar Męstwa, aby żadna bojaźń ani względy ziemskie nie mogły mnie od Ciebie oderwać, o dar Pobożności, abym zawsze służył Twojemu Majestatowi z synowską miłością, o dar Bojaźni Bożej, aby żadna bojaźń ani względy ziemskie nie mogły mnie od Ciebie oderwać.
„Matko ludzi i ludów, Ty która znasz "wszystkie ich cierpienia i nadzieje", wysłuchaj nasze wołanie: od grzechów przeciw Duchowi Świętemu, wybaw nas! Wybaw nas! Pomóż nam mocą Ducha Świętego przezwyciężać wszelki grzech: grzech człowieka i "grzech świata", grzech w każdej jego postaci.
Ty, która czujesz po macierzyńsku wszystkie zmagania pomiędzy dobrem a złem, pomiędzy światłem i ciemnością, jakie wstrząsają współczesnym światem - przyjmij nasze wołanie skierowane w Duchu Przenajświętszym wprost do Twojego Serca i ogarnij nas miłością Matki i Służebnicy Pańskiej. Amen!

/ tekst modlitwy oparty na słowach i modlitwie  św. Jana Pawła II /