Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Mam Pana Boga naśladować Oto, gdy świat leżał w złościach, Pan Bóg nie mści się nad nim, nie zżyma się, ale w miłości Swojej, Sam pierwszy zbliża się doń, zsyła anioła swego do Maryi Najpokorniejszej, do Istoty najwięcej pokornej. Swój ze swoim rad przestaje. Oto warunek konieczny; aby być godnym narzędziem w sprawach Bożych. “Fiat !” drugie – nieskończenie większe i donioślejsze od pierwszego “Fiat”, które kiedyś wyszło z ust Bożych; a to drugie wychodzi z ust wielce pokornej Maryi (ZŻW, 1 IX 1876).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 29 Maj 2017

Sylwester bez toastu 2016/17

Koniec Roku Miłosierdzia i uroczystości z nim związane - szczególnie Uroczystość przyjęcia na nowo Jezusa Chrystusa jako Króla i Pana - zachęcał do podjęcia czynów miłosierdzia, które będą wyrazem dobrze przeżytego mininego czasu. Dla Stowarzyszenia Powściągliwości i Pracy okazją do takich czynów było zorganizowanie mikołajowych podarunków dla ponad 80-ciu dzieci oraz przedświątecznych paczek dla 30 rodzin.

Zaangażowanie Stowarzyszenia, w którym znajdują się między innymi osoby wcześniej oczekujące i doświadczające życzliwie podanej im miłosiernej dłoni, skierowane jest do rodzin poranionych przez różne uzależnienia i zniewolenia. Przede wszystkim przez nadużywanie alkoholu. Zorganizowanie Sylwestra bez toastu mieści się w tym szczególnym apostolstwie. Dla ponad 110-ciu osób sylwestrowa zabawa, śpiewanie kolęd, Msza święta o północy i w rodzinnej atmosferze przekazywane życzenia oraz zabawy i tańce do rana - było źródłem pięknej, chrześcijańskiej radości. Gospodarze tej imprezy: Magda i Krzysztof Józefczyk mogli podczas podsumowania składać Panu Bogu wdzięczność za udaną imprezę, wyrażając jednocześnie uznanie dla zaangażowania członków Stowarzyszenia w przygotowaniu posiłków, sali balowej, zabaw - a wszystko w postawie wielkiej życzliwości do siebie i uczestników Sylwestra. W prowadzeniu zabaw, tańców i śpiewów wspaniały miał udział zespół Gloria. W radosnej atmosferze spełnionego na Sylwestrze zadania, 2 stycznia członkowie zespołu Gloria, w diecezjalnym Radio Fara przeprowadzili audycję poświęconą tajemnicy Darów Ducha Świętego, których skuteczne działanie podczas ŚDM w Krakowie wyraźnie dostrzegali i sami doświadczyli. To niezwykłe duchowe doświadczenie, jak podkreślili podczas audycji, skłania ich do dalszego zaangażowania w podejmowane działania Apostolstwa Trzeźwości. Oby Jezus Miłosierny objął swoją łaską ich dobre pragnienia i postanowienia oraz udzielił obfitych łask Stowarzyszeniu działającym w ramach Apostolstwa Trzeźwości. xjs.