Ufności w Panu, gdy burze biją tego świata. Do Serca Najświętszego Jezusa uciekać się będę w każdym smutku i kłopocie. Uniżę się przed Nim i błagać będę o cierpliwość i pomoc. Dopuścił Pan burzy szaleć, aby nauczył mnie w Nim pokładać nadzieję i aby wypróbować i pokazać, że sam ze siebie nic nie mogę, żem wielce niedołężny. Ale aby mieć w Nim nadzieję, pierwej wiarę mieć potrzeba. Wspomóż, Panie i pomnóż wiarę moją ! Ale trzeba z wiarą wołać, modlić się; koniecznie trzeba się modlić, aby wtedy Pan Jezus wysłuchał, i będzie cisza znowu. (ZŻW, 03 IX 1876).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 17 Luty 2018

O Gwiazdo Betlejemska Zaświeć Na Niebie Mym

Pomimo obfitych opadów śniegu, które pięknie przykryły michalicką "Górkę" w Miejscu Piastowym, ale również mogły być przyczyną zniechęcenia do wyjazdu na zasypane drogi, 14 stycznia o godz. 16.00 do Sanktuarium przybyło wiele osób, pragnących uczestniczyć w miesięcznym spotkaniu, dotyczącym problemu zniewalających uzależnień w sobie lub  w swoim środowisku - szczególnie dotyczącym uzależnienia alkoholowego.

Bibliodramą, nawiązującą do słów Psalmu: "Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną" - rozpoczęło się spotkanie w sali teatralnej pod kościołem. W nawiązaniu do pięknych świadectw, wywołanych bibliodramą i odnoszących się do charyzmatu błogosławionego Ks. Bronisława Markiewicza, jako wyjątkowej pomocy na drodze zaufania Miłosiernemu Bogu, Siostra Mariola przeprowadziła refleksję na temat możliwości każdego człowieka, w realizacji czynów miłości miłosiernej. Katecheza, poprowadzona przez ks. Jana, poświęcona grzechom przeciw Duchowi Świętemu, była ostrzeżeniem przed zbytnim zaufaniem sobie i odrzuceniem postawy pokory, która jest konieczna na drodze zaufania Panu Bogu. Wspólny opłatek i Agapa wspaniale posumowały dotychczasowe spotkanie. Z kolei wszyscy uczestniczyli na Mszy św. o godz. 19.00, po której wszyscy obecni na Eucharystii udali się na salę teatralną pod kościołem, aby uczestniczyć w Misterium jasełkowym. Dzieci i młodzież, na czele z zespołem Gloria, pod kierownictwem Anny i Roberta Puchalskich, przedstawili Misterium jasełkowe, przyjęte przez widownię z uznaniem i wdzięcznością. Oby ta piękna tradycja "Górki" michalickiej była zawsze kontynuowana. Ks.J.S.