Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Wesołą twarz przyniosę zawsze memu bratu. Odrzucać będę myśli ubliżające bratu, jako myśli nieczyste. (ZŻW 26 II 1869).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 26 Lipiec 2017

O Gwiazdo Betlejemska Zaświeć Na Niebie Mym

Pomimo obfitych opadów śniegu, które pięknie przykryły michalicką "Górkę" w Miejscu Piastowym, ale również mogły być przyczyną zniechęcenia do wyjazdu na zasypane drogi, 14 stycznia o godz. 16.00 do Sanktuarium przybyło wiele osób, pragnących uczestniczyć w miesięcznym spotkaniu, dotyczącym problemu zniewalających uzależnień w sobie lub  w swoim środowisku - szczególnie dotyczącym uzależnienia alkoholowego.

Bibliodramą, nawiązującą do słów Psalmu: "Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną" - rozpoczęło się spotkanie w sali teatralnej pod kościołem. W nawiązaniu do pięknych świadectw, wywołanych bibliodramą i odnoszących się do charyzmatu błogosławionego Ks. Bronisława Markiewicza, jako wyjątkowej pomocy na drodze zaufania Miłosiernemu Bogu, Siostra Mariola przeprowadziła refleksję na temat możliwości każdego człowieka, w realizacji czynów miłości miłosiernej. Katecheza, poprowadzona przez ks. Jana, poświęcona grzechom przeciw Duchowi Świętemu, była ostrzeżeniem przed zbytnim zaufaniem sobie i odrzuceniem postawy pokory, która jest konieczna na drodze zaufania Panu Bogu. Wspólny opłatek i Agapa wspaniale posumowały dotychczasowe spotkanie. Z kolei wszyscy uczestniczyli na Mszy św. o godz. 19.00, po której wszyscy obecni na Eucharystii udali się na salę teatralną pod kościołem, aby uczestniczyć w Misterium jasełkowym. Dzieci i młodzież, na czele z zespołem Gloria, pod kierownictwem Anny i Roberta Puchalskich, przedstawili Misterium jasełkowe, przyjęte przez widownię z uznaniem i wdzięcznością. Oby ta piękna tradycja "Górki" michalickiej była zawsze kontynuowana. Ks.J.S.