Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Bóg z wielkiej miłości i miłosierdzia zsyła kary, nieszczęścia i zawstydzenia, i niepowodzenia na mnie, bo sam się nie umartwiam, a umartwienie jest dla mnie i dla każdego potrzebne, a zwłaszcza wewnętrzne: więc podaje mi Sam łaskawie, co zapominam i czego zaniedbuję. Niech będzie za to na wieki pochwalony. (ZŻW, 01 IX 1876).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 26 Marzec 2017

Piąty miesiąc nowenny przed koronacją Figury Matki Bożej Fatimskiej

Maryjo, wizerunku Kościoła — Oblubienicy bez zmarszczki i skazy, która naśladując Ciebie „zachowuje dziewiczo nienaruszoną wiarę, mocną nadzieję i szczerą miłość” — wspomagaj osoby konsekrowane – biskupów, kapłanów, zakonników i zakonnice - w ich dążeniu do wieczystej i jedynej szczęśliwości.
W trzeciej tajemnicy fatimskiej ukazałaś nam obraz wielkiego męczeństwa Ojca świętego i osób konsekrowanych: „Biskupi, księża, zakonnicy i zakonnice wcho­dzili na stromą górę, na szczycie, której był wielki krzyż, … Ojciec Święty, przygnębiony cierpieniami i bólem, …  dotarłszy na szczyt góry, padł na kolana u stóp wielkiego krzyża i został zabity, … w ten sam sposób umarli jeden po drugim bi­skupi, księża, zakonnicy i zakonnice, osoby świeckie, kobiety i mężczyźni z różnych klas i grup społecznych”. W piątym miesiącu nowenny przed uroczystością koronacyjną Twojej cudownej figury w tym Sanktuarium - do Ciebie, Maryjo, Pani Fatimska, która pragniesz duchowej i apostolskiej odnowy Twoich synów i córek przez miłość do Chrystusa i przez całkowite oddanie się Jemu, kierujemy z ufnością naszą modlitwę. Ty, która czyniłaś wolę Ojca, okazując gorliwość w posłuszeństwie, męstwo w ubóstwie, a w swym płodnym dziewictwie gotowość na przyjęcie życia, uproś Twego Boskiego Syna, aby ci, którzy otrzymali dar naśladowania Go przez swą konsekrację, umieli o Nim świadczyć swoim przemienionym życiem, podążając radośnie, wraz ze wszystkimi innymi braćmi i siostrami, ku niebieskiej ojczyźnie i ku światłu, które nie zna zmierzchu.
O to Cię prosimy, aby we wszystkich i we wszystkim został otoczony chwałą, błogosławieństwem i miłością Najwyższy Władca wszystkich rzeczy, którym jest Ojciec, Syn i Duch Święty. Amen! / por. Vita consecrata nr 112/