Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Mam Pana Boga naśladować Oto, gdy świat leżał w złościach, Pan Bóg nie mści się nad nim, nie zżyma się, ale w miłości Swojej, Sam pierwszy zbliża się doń, zsyła anioła swego do Maryi Najpokorniejszej, do Istoty najwięcej pokornej. Swój ze swoim rad przestaje. Oto warunek konieczny; aby być godnym narzędziem w sprawach Bożych. “Fiat !” drugie – nieskończenie większe i donioślejsze od pierwszego “Fiat”, które kiedyś wyszło z ust Bożych; a to drugie wychodzi z ust wielce pokornej Maryi (ZŻW, 1 IX 1876).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 29 Maj 2017

Piąty miesiąc nowenny przed koronacją Figury Matki Bożej Fatimskiej

Maryjo, wizerunku Kościoła — Oblubienicy bez zmarszczki i skazy, która naśladując Ciebie „zachowuje dziewiczo nienaruszoną wiarę, mocną nadzieję i szczerą miłość” — wspomagaj osoby konsekrowane – biskupów, kapłanów, zakonników i zakonnice - w ich dążeniu do wieczystej i jedynej szczęśliwości.
W trzeciej tajemnicy fatimskiej ukazałaś nam obraz wielkiego męczeństwa Ojca świętego i osób konsekrowanych: „Biskupi, księża, zakonnicy i zakonnice wcho­dzili na stromą górę, na szczycie, której był wielki krzyż, … Ojciec Święty, przygnębiony cierpieniami i bólem, …  dotarłszy na szczyt góry, padł na kolana u stóp wielkiego krzyża i został zabity, … w ten sam sposób umarli jeden po drugim bi­skupi, księża, zakonnicy i zakonnice, osoby świeckie, kobiety i mężczyźni z różnych klas i grup społecznych”. W piątym miesiącu nowenny przed uroczystością koronacyjną Twojej cudownej figury w tym Sanktuarium - do Ciebie, Maryjo, Pani Fatimska, która pragniesz duchowej i apostolskiej odnowy Twoich synów i córek przez miłość do Chrystusa i przez całkowite oddanie się Jemu, kierujemy z ufnością naszą modlitwę. Ty, która czyniłaś wolę Ojca, okazując gorliwość w posłuszeństwie, męstwo w ubóstwie, a w swym płodnym dziewictwie gotowość na przyjęcie życia, uproś Twego Boskiego Syna, aby ci, którzy otrzymali dar naśladowania Go przez swą konsekrację, umieli o Nim świadczyć swoim przemienionym życiem, podążając radośnie, wraz ze wszystkimi innymi braćmi i siostrami, ku niebieskiej ojczyźnie i ku światłu, które nie zna zmierzchu.
O to Cię prosimy, aby we wszystkich i we wszystkim został otoczony chwałą, błogosławieństwem i miłością Najwyższy Władca wszystkich rzeczy, którym jest Ojciec, Syn i Duch Święty. Amen! / por. Vita consecrata nr 112/