Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Mam Pana Boga naśladować Oto, gdy świat leżał w złościach, Pan Bóg nie mści się nad nim, nie zżyma się, ale w miłości Swojej, Sam pierwszy zbliża się doń, zsyła anioła swego do Maryi Najpokorniejszej, do Istoty najwięcej pokornej. Swój ze swoim rad przestaje. Oto warunek konieczny; aby być godnym narzędziem w sprawach Bożych. “Fiat !” drugie – nieskończenie większe i donioślejsze od pierwszego “Fiat”, które kiedyś wyszło z ust Bożych; a to drugie wychodzi z ust wielce pokornej Maryi (ZŻW, 1 IX 1876).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 29 Maj 2017

Szósty miesiąc nowenny przed Koronacją Figury Matki Bożej Fatimskiej

Matko Miłosierdzia, Maryjo!  Tyś w sposób szczególny i wyjątkowy — jak nikt inny — doświadczyła miłosierdzia, a równocześnie też w sposób wyjątkowy ofiara serca okupiłaś swój udział w objawieniu się miłosierdzia Bożego. Twoja ofiara jest ściśle związana z krzyżem Twojego Syna, u którego stóp wypadło Ci stanąć na Kalwarii. Nikt tak jak Ty - Matko Ukrzyżowanego - nie doświadczył tajemnicy krzyża. Nikt też tak jak Ty nie przyjął sercem owej tajemnicy, która dokonała się na Kalwarii poprzez śmierć Twojego Syna, wraz z ofiarą Twojego macierzyńskiego serca, wraz z Twoim ostatecznym fiat.

Przed stu laty w objawieniu lipcowym w Fatimie, prosiłaś Hiacyntę, Franciszka i Łucję: Ofiarujcie się za grzeszników i mówcie często, zwłaszcza gdy będziecie ponosić ofiary: O Jezu, czynię to z miłości dla Ciebie, za nawrócenie grzeszników i za zadośćuczynienie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi".

Maryjo! Pani Fatimska! Twoje słowa uświadamiają nam nadprzyrodzone zjednoczenie Niepokalanego Serca Twego – Serca Matki Miłosierdzia z Miłosiernym Sercem Pana Jezusa.  „Miłosierna” miłość, stała się w sposób szczególny i wyjątkowy udziałem serca Twego, gdyż jesteś Matką Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego. Ta miłość nie przestaje w Tobie i przez Ciebie nadal objawiać się w dziejach Kościoła i całej ludzkości. Na „miłość miłosierną”  Twojego Syna wskazuje nam również tajemnica Twoich objawień i słów wypowiedzianych w Fatimie.

Matko Miłosierdzia! W szóstym miesiącu naszego przygotowywania do koronacji Twej cudownej Figury w tym Sanktuarium wołamy do Ciebie: Poprzez Twą macierzyńską  miłość miłosierną,  opiekuj się nami: siostrami i braćmi Syna Twego, pielgrzymującymi jeszcze i narażonymi na trudy i niebezpieczeństwa, póki nie zostaniemy doprowadzeni przez Miłosierdzie Boże, do szczęśliwej ojczyzny w niebie. Amen.