Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Wesołą twarz przyniosę zawsze memu bratu. Odrzucać będę myśli ubliżające bratu, jako myśli nieczyste. (ZŻW 26 II 1869).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 26 Lipiec 2017

Szósty miesiąc nowenny przed Koronacją Figury Matki Bożej Fatimskiej

Matko Miłosierdzia, Maryjo!  Tyś w sposób szczególny i wyjątkowy — jak nikt inny — doświadczyła miłosierdzia, a równocześnie też w sposób wyjątkowy ofiara serca okupiłaś swój udział w objawieniu się miłosierdzia Bożego. Twoja ofiara jest ściśle związana z krzyżem Twojego Syna, u którego stóp wypadło Ci stanąć na Kalwarii. Nikt tak jak Ty - Matko Ukrzyżowanego - nie doświadczył tajemnicy krzyża. Nikt też tak jak Ty nie przyjął sercem owej tajemnicy, która dokonała się na Kalwarii poprzez śmierć Twojego Syna, wraz z ofiarą Twojego macierzyńskiego serca, wraz z Twoim ostatecznym fiat.

Przed stu laty w objawieniu lipcowym w Fatimie, prosiłaś Hiacyntę, Franciszka i Łucję: Ofiarujcie się za grzeszników i mówcie często, zwłaszcza gdy będziecie ponosić ofiary: O Jezu, czynię to z miłości dla Ciebie, za nawrócenie grzeszników i za zadośćuczynienie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi".

Maryjo! Pani Fatimska! Twoje słowa uświadamiają nam nadprzyrodzone zjednoczenie Niepokalanego Serca Twego – Serca Matki Miłosierdzia z Miłosiernym Sercem Pana Jezusa.  „Miłosierna” miłość, stała się w sposób szczególny i wyjątkowy udziałem serca Twego, gdyż jesteś Matką Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego. Ta miłość nie przestaje w Tobie i przez Ciebie nadal objawiać się w dziejach Kościoła i całej ludzkości. Na „miłość miłosierną”  Twojego Syna wskazuje nam również tajemnica Twoich objawień i słów wypowiedzianych w Fatimie.

Matko Miłosierdzia! W szóstym miesiącu naszego przygotowywania do koronacji Twej cudownej Figury w tym Sanktuarium wołamy do Ciebie: Poprzez Twą macierzyńską  miłość miłosierną,  opiekuj się nami: siostrami i braćmi Syna Twego, pielgrzymującymi jeszcze i narażonymi na trudy i niebezpieczeństwa, póki nie zostaniemy doprowadzeni przez Miłosierdzie Boże, do szczęśliwej ojczyzny w niebie. Amen.