Ufności w Panu, gdy burze biją tego świata. Do Serca Najświętszego Jezusa uciekać się będę w każdym smutku i kłopocie. Uniżę się przed Nim i błagać będę o cierpliwość i pomoc. Dopuścił Pan burzy szaleć, aby nauczył mnie w Nim pokładać nadzieję i aby wypróbować i pokazać, że sam ze siebie nic nie mogę, żem wielce niedołężny. Ale aby mieć w Nim nadzieję, pierwej wiarę mieć potrzeba. Wspomóż, Panie i pomnóż wiarę moją ! Ale trzeba z wiarą wołać, modlić się; koniecznie trzeba się modlić, aby wtedy Pan Jezus wysłuchał, i będzie cisza znowu. (ZŻW, 03 IX 1876).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 17 Luty 2018

Apostoł trzeźwości w sejmowych dyskusjach

Parlamentarny Zespół ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości 26 maja 2017 roku zorganizował w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej Konferencję na temat: "Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu". Razem z księdzem Janem Seremakiem, który należy do Zespołu Apostolstwa Trzeźwości, na Konferencję zostali zaproszeni przedstawiciele Stowarzyszenia Powściągliwości i Pracy: Katarzyna Cmok, Krzysztof Bęben oraz Adam Dutka. Ich wybór był podyktowany podejmowaną przez nich odpowiedzialnością w Stowarzyszeniu między innymi za: Dziecięcą Krucjatę Niepokalanej, organizację rekolekcji trzeźwościowych, miesięcznych spotkań trzeźwościowych, tzw. "Wesel bez toastu", Ogólnopolskiej modlitwy o trzeźwość, ...   Podczas wystąpień przedstawicieli Parlamentu, przedstawicieli Konferencji Episkopatu oraz w ramach wykładów, siedmiokrotnie odnoszono się do wypowiedzi i przykładu błogosławionego Ks. Bronisława Markiewicza. Bardzo wyraźnie Błogosławiony Bronisław został ukazany w czasie obrad jako niezwykły Apostoł i Patron podejmowanych działań trzeźwościowych. Tak więc tegoroczny Narodowy Kongres Trzeźwości bardzo wyraźnie zwraca się o Jego szczególne wstawiennictwo u Pana Boga na drodze wysiłków otrzeźwienia narodu. Oby nam Pan Bóg dał łaskę korzystania ze wstawiennictwa błogosławionego ks. Bronisława jako świętego.ks. Jan Seremak.