Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Wesołą twarz przyniosę zawsze memu bratu. Odrzucać będę myśli ubliżające bratu, jako myśli nieczyste. (ZŻW 26 II 1869).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 26 Lipiec 2017

Apostoł trzeźwości w sejmowych dyskusjach

Parlamentarny Zespół ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości 26 maja 2017 roku zorganizował w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej Konferencję na temat: "Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu". Razem z księdzem Janem Seremakiem, który należy do Zespołu Apostolstwa Trzeźwości, na Konferencję zostali zaproszeni przedstawiciele Stowarzyszenia Powściągliwości i Pracy: Katarzyna Cmok, Krzysztof Bęben oraz Adam Dutka. Ich wybór był podyktowany podejmowaną przez nich odpowiedzialnością w Stowarzyszeniu między innymi za: Dziecięcą Krucjatę Niepokalanej, organizację rekolekcji trzeźwościowych, miesięcznych spotkań trzeźwościowych, tzw. "Wesel bez toastu", Ogólnopolskiej modlitwy o trzeźwość, ...   Podczas wystąpień przedstawicieli Parlamentu, przedstawicieli Konferencji Episkopatu oraz w ramach wykładów, siedmiokrotnie odnoszono się do wypowiedzi i przykładu błogosławionego Ks. Bronisława Markiewicza. Bardzo wyraźnie Błogosławiony Bronisław został ukazany w czasie obrad jako niezwykły Apostoł i Patron podejmowanych działań trzeźwościowych. Tak więc tegoroczny Narodowy Kongres Trzeźwości bardzo wyraźnie zwraca się o Jego szczególne wstawiennictwo u Pana Boga na drodze wysiłków otrzeźwienia narodu. Oby nam Pan Bóg dał łaskę korzystania ze wstawiennictwa błogosławionego ks. Bronisława jako świętego.ks. Jan Seremak.