Ufności w Panu, gdy burze biją tego świata. Do Serca Najświętszego Jezusa uciekać się będę w każdym smutku i kłopocie. Uniżę się przed Nim i błagać będę o cierpliwość i pomoc. Dopuścił Pan burzy szaleć, aby nauczył mnie w Nim pokładać nadzieję i aby wypróbować i pokazać, że sam ze siebie nic nie mogę, żem wielce niedołężny. Ale aby mieć w Nim nadzieję, pierwej wiarę mieć potrzeba. Wspomóż, Panie i pomnóż wiarę moją ! Ale trzeba z wiarą wołać, modlić się; koniecznie trzeba się modlić, aby wtedy Pan Jezus wysłuchał, i będzie cisza znowu. (ZŻW, 03 IX 1876).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 17 Luty 2018

Ostatni miesiąc nowenny przed koronacją figury Matki Bożej Fatimskiej

„Wielki znak się ukazał na niebie:  Niewiasta obleczona w słońce  i księżyc pod jej stopami,  a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu”. /Ap 12, 1/
W wielkim znaku, czyli znaku cudownym, objawiłaś się Matko Najświętsza przed współczesnym człowiekiem, aby go obronić przed zniewoleniami i uzależnieniami złego ducha. Przez sto lat, mając przed sobą wizję Twych objawień w Fatimie, z nadzieją klękali przed twoim znakiem wierni Twoi czciciele. Również na tym wzgórzu, w które błogosławiony ks. Bronisław Markiewicz zaszczepił pobożność do Ciebie, przez 38 lat modliły się tysiące Twoich wiernych podczas nabożeństw fatimskich, aby się wzmocnić w wierze, nadziei i miłości, otrzymując niezliczone dary i łaski Boże na dalszą drogę życia chrześcijańskiego.
Matko Boża Fatimska! Przez tę cudowną Figurę, która przez tyle lat towarzyszyła naszym modlitwom podczas nabożeństw fatimskich, stałaś się nam tak bliską, jak blisko przy swej matce jest kochające ją dziecko. Ty jesteś naszą Matką! Bądź błogosławioną za to, że wypraszasz nam u Boga łaski, z którymi możemy dojść do szczęścia wiecznego. Gdyby nas łaska Twa opuściła, cóż by się z nami stało?
Matko potężna na niebie i ziemi! Pani Fatimska! Chcemy być zupełnie Twoimi dziećmi, żyć tylko dla Boga i dla Ciebie, starać się o to, aby chwała Twoja nie ustawała nigdy, ale szerzyła się coraz dalej. Amen.