Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Wesołą twarz przyniosę zawsze memu bratu. Odrzucać będę myśli ubliżające bratu, jako myśli nieczyste. (ZŻW 26 II 1869).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 26 Lipiec 2017

Ostatni miesiąc nowenny przed koronacją figury Matki Bożej Fatimskiej

„Wielki znak się ukazał na niebie:  Niewiasta obleczona w słońce  i księżyc pod jej stopami,  a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu”. /Ap 12, 1/
W wielkim znaku, czyli znaku cudownym, objawiłaś się Matko Najświętsza przed współczesnym człowiekiem, aby go obronić przed zniewoleniami i uzależnieniami złego ducha. Przez sto lat, mając przed sobą wizję Twych objawień w Fatimie, z nadzieją klękali przed twoim znakiem wierni Twoi czciciele. Również na tym wzgórzu, w które błogosławiony ks. Bronisław Markiewicz zaszczepił pobożność do Ciebie, przez 38 lat modliły się tysiące Twoich wiernych podczas nabożeństw fatimskich, aby się wzmocnić w wierze, nadziei i miłości, otrzymując niezliczone dary i łaski Boże na dalszą drogę życia chrześcijańskiego.
Matko Boża Fatimska! Przez tę cudowną Figurę, która przez tyle lat towarzyszyła naszym modlitwom podczas nabożeństw fatimskich, stałaś się nam tak bliską, jak blisko przy swej matce jest kochające ją dziecko. Ty jesteś naszą Matką! Bądź błogosławioną za to, że wypraszasz nam u Boga łaski, z którymi możemy dojść do szczęścia wiecznego. Gdyby nas łaska Twa opuściła, cóż by się z nami stało?
Matko potężna na niebie i ziemi! Pani Fatimska! Chcemy być zupełnie Twoimi dziećmi, żyć tylko dla Boga i dla Ciebie, starać się o to, aby chwała Twoja nie ustawała nigdy, ale szerzyła się coraz dalej. Amen.