Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Wesołą twarz przyniosę zawsze memu bratu. Odrzucać będę myśli ubliżające bratu, jako myśli nieczyste. (ZŻW 26 II 1869).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 26 Lipiec 2017

36 pielgrzymka o trzeźwość w narodzie

Wolni w Chrystusie” pod takim hasłem odbyła się 36. Narodowa Pielgrzymka na Jasną Górę w intencji trzeźwości. W roku Narodowego Kongresu Trzeźwości głównie modlono się o wolność od nałogów, przemianę, uzdrowienie rodzin i wszystkich uzależnionych.
Z Sanktuarium św. Michała Archanioła i błog. Bronisława Markiewicza - Apostoła trzeźwości, udała się do Częstochowy 50-cio osobowa pielgrzymka, obejmującą przedstawicieli czterech Wspólnot: Dziecięcej Krucjaty Niepokalanej, młodzieży gromadzącej się wokół muzycznego zespołu Gloria, Stowarzyszenia Powściągliwości i Pracy oraz przedstawiciele rekolekcji i spotkań trzeźwościowych.
Wspólnocie pielgrzymkowej z Miejsca Piastowego dane było animować spotkanie 36-tej Pielgrzymki poprzez śpiew zespołu Gloria, dziecięce świadectwa oraz świadectwo małżeństwa, adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 23.30, w niedzielę o godz. 8.00 Drogę Krzyżową oraz refleksję dotyczącą procesu uwalniania woli, uczuć, umysłu, ciała i duszy ze zniewoleń i uzależnień.
Takie zaangażowanie, spotkało się z wielką wdzięcznością pielgrzymów oraz hierarchów Kościoła świętego. Kolejnym etapem Narodowego Kongresu Trzeźwości, bardzo uroczyście zapowiedzianym przez ks. biskupa Tadeusza Bronakowskiego, będzie Miejsce Piastowe. 13 Ogólnopolska modlitwa o trzeźwość narodu, podkreślająca działalność apostołów trzeźwości, odbędzie się przy Sanktuarium św. Michała Archanioła i błog. Bronisława Markiewicza 31 lipca 2017 roku. Serdecznie wszystkich zapraszamy!
ks.Jan Seremak CSMA