Ufności w Panu, gdy burze biją tego świata. Do Serca Najświętszego Jezusa uciekać się będę w każdym smutku i kłopocie. Uniżę się przed Nim i błagać będę o cierpliwość i pomoc. Dopuścił Pan burzy szaleć, aby nauczył mnie w Nim pokładać nadzieję i aby wypróbować i pokazać, że sam ze siebie nic nie mogę, żem wielce niedołężny. Ale aby mieć w Nim nadzieję, pierwej wiarę mieć potrzeba. Wspomóż, Panie i pomnóż wiarę moją ! Ale trzeba z wiarą wołać, modlić się; koniecznie trzeba się modlić, aby wtedy Pan Jezus wysłuchał, i będzie cisza znowu. (ZŻW, 03 IX 1876).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 17 Luty 2018

36 pielgrzymka o trzeźwość w narodzie

Wolni w Chrystusie” pod takim hasłem odbyła się 36. Narodowa Pielgrzymka na Jasną Górę w intencji trzeźwości. W roku Narodowego Kongresu Trzeźwości głównie modlono się o wolność od nałogów, przemianę, uzdrowienie rodzin i wszystkich uzależnionych.
Z Sanktuarium św. Michała Archanioła i błog. Bronisława Markiewicza - Apostoła trzeźwości, udała się do Częstochowy 50-cio osobowa pielgrzymka, obejmującą przedstawicieli czterech Wspólnot: Dziecięcej Krucjaty Niepokalanej, młodzieży gromadzącej się wokół muzycznego zespołu Gloria, Stowarzyszenia Powściągliwości i Pracy oraz przedstawiciele rekolekcji i spotkań trzeźwościowych.
Wspólnocie pielgrzymkowej z Miejsca Piastowego dane było animować spotkanie 36-tej Pielgrzymki poprzez śpiew zespołu Gloria, dziecięce świadectwa oraz świadectwo małżeństwa, adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 23.30, w niedzielę o godz. 8.00 Drogę Krzyżową oraz refleksję dotyczącą procesu uwalniania woli, uczuć, umysłu, ciała i duszy ze zniewoleń i uzależnień.
Takie zaangażowanie, spotkało się z wielką wdzięcznością pielgrzymów oraz hierarchów Kościoła świętego. Kolejnym etapem Narodowego Kongresu Trzeźwości, bardzo uroczyście zapowiedzianym przez ks. biskupa Tadeusza Bronakowskiego, będzie Miejsce Piastowe. 13 Ogólnopolska modlitwa o trzeźwość narodu, podkreślająca działalność apostołów trzeźwości, odbędzie się przy Sanktuarium św. Michała Archanioła i błog. Bronisława Markiewicza 31 lipca 2017 roku. Serdecznie wszystkich zapraszamy!
ks.Jan Seremak CSMA