Ufności w Panu, gdy burze biją tego świata. Do Serca Najświętszego Jezusa uciekać się będę w każdym smutku i kłopocie. Uniżę się przed Nim i błagać będę o cierpliwość i pomoc. Dopuścił Pan burzy szaleć, aby nauczył mnie w Nim pokładać nadzieję i aby wypróbować i pokazać, że sam ze siebie nic nie mogę, żem wielce niedołężny. Ale aby mieć w Nim nadzieję, pierwej wiarę mieć potrzeba. Wspomóż, Panie i pomnóż wiarę moją ! Ale trzeba z wiarą wołać, modlić się; koniecznie trzeba się modlić, aby wtedy Pan Jezus wysłuchał, i będzie cisza znowu. (ZŻW, 03 IX 1876).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 17 Luty 2018

Ś.P Ks. Edward Jeleń

Śp. Ksiądz Edward Jeleń CSMA zmarł w dniu 27 września 2017 roku. Ukończył 89 lat. W 49 roku profesji zakonnej i 46 roku kapłaństwa. Urodził się 19.09.1928 Strzegocicach k/Pilzna. Szkołę Podstawową ukończył w Pilźnie, a średnią u Ojców Franciszkanów we Wrocławiu. Do Zgromadzenia Św. Michała Archanioła wstąpił 14.08.1966 roku. Pierwszą profesję złożył 15.08.1968 r. w Pawlikowicach.

Studia filozoficzno-teologiczne kontynuował w latach 1950 – 1952 oraz w 1968 – 1971. Święcenia kapłańskie przyjął 19.06.1971r. w Krakowie z rąk Ks. Bpa Albina Małysiaka. W duszpasterstwie pracował do 1992 roku: jako katecheta, duszpasterz, rektor (Sobota, Borówki) i proboszcz (Pławna, Tuligłowy). Z wielkim zaangażowaniem i zamiłowaniem oddawał się posłudze rekolekcyjno-misyjnej. Od 2009 roku przebywał w macierzystym domu zakonnym w Miejscu Piastowym. Pogrzeb odbędzie się w sobotę 30 września o godz. 12.00 w kościele zakonnym w Miejscu Piastowym. Spocznie na miejscowym cmentarzu w zakonnym grobowcu. Jezusowi Miłosiernemu polecamy śp. ks. Edwarda. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.