Ufności w Panu, gdy burze biją tego świata. Do Serca Najświętszego Jezusa uciekać się będę w każdym smutku i kłopocie. Uniżę się przed Nim i błagać będę o cierpliwość i pomoc. Dopuścił Pan burzy szaleć, aby nauczył mnie w Nim pokładać nadzieję i aby wypróbować i pokazać, że sam ze siebie nic nie mogę, żem wielce niedołężny. Ale aby mieć w Nim nadzieję, pierwej wiarę mieć potrzeba. Wspomóż, Panie i pomnóż wiarę moją ! Ale trzeba z wiarą wołać, modlić się; koniecznie trzeba się modlić, aby wtedy Pan Jezus wysłuchał, i będzie cisza znowu. (ZŻW, 03 IX 1876).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 17 Luty 2018

Tworzenie Sanktuaryjnej Tradycji

Powoli staje się piękną tradycją procesja światła z figurą św. Michała Archanioła na zakończenie uroczystości patronalnych w Sanktuarium św. Michała Archanioła i błog. Ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym. 29 września - po uroczystej Mszy świętej o godz. 19.00, na której ks. Adam Nitka podkreślił aktualność zawołania: Któż jak Bóg! w dzisiejszych czasach, ruszyła procesja światła do czterech stacji. Od pierwszej stacji przy Domu Macierzystym Michalitów, przy której podjęto modlitwę w intencji Zgromadzeń świętego Michała Archanioła, z prośbą o dar nowych powołań i błogosławieństwo w dziełach apostolskich, procesja zdążała do drugiej stacji przy klasztorze Sióstr Michalitek.

Do trzeciej stacji przy krzyżu na cmentarzu, uczestnicy procesji podjęli modlitwę  za zmarłych. Dzieła apostolskie Michalitów i Michalitek, ze szczególnym uwzględnieniem osób uzależnionych i zniewolonych przez różne nałogi były omadlane w drodze do czwartej stacji przy kościele parafialnym. Koronka uwielbienia Pana Boga, ze szczególną prośbą w intencji Ojczyzny, rozbrzmiewała w drodze do Sanktuarium. Liczny udział wiernych w procesji i ich wdzięczność za tworzenie takiej formy modlitwy, daje nadzieję na rozwój tej tradycji, ale ponad wszystko, na szczególną nad nami opiekę św. Michała Archanioła. Ks. Jan Seremak.