Śmierć pewna. już teraz mogę umrzeć... Mogę pogardzać dobrami tego świata: szczęściem, majątkiem, przyjemnościami, zaszczytem... Udręczenie, pogarda są moim pragnieniem. Jezus moim celem. (ZŻW 18 VIII 1869).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 25 Listopad 2017

Tworzenie Sanktuaryjnej Tradycji

Powoli staje się piękną tradycją procesja światła z figurą św. Michała Archanioła na zakończenie uroczystości patronalnych w Sanktuarium św. Michała Archanioła i błog. Ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym. 29 września - po uroczystej Mszy świętej o godz. 19.00, na której ks. Adam Nitka podkreślił aktualność zawołania: Któż jak Bóg! w dzisiejszych czasach, ruszyła procesja światła do czterech stacji. Od pierwszej stacji przy Domu Macierzystym Michalitów, przy której podjęto modlitwę w intencji Zgromadzeń świętego Michała Archanioła, z prośbą o dar nowych powołań i błogosławieństwo w dziełach apostolskich, procesja zdążała do drugiej stacji przy klasztorze Sióstr Michalitek.

Do trzeciej stacji przy krzyżu na cmentarzu, uczestnicy procesji podjęli modlitwę  za zmarłych. Dzieła apostolskie Michalitów i Michalitek, ze szczególnym uwzględnieniem osób uzależnionych i zniewolonych przez różne nałogi były omadlane w drodze do czwartej stacji przy kościele parafialnym. Koronka uwielbienia Pana Boga, ze szczególną prośbą w intencji Ojczyzny, rozbrzmiewała w drodze do Sanktuarium. Liczny udział wiernych w procesji i ich wdzięczność za tworzenie takiej formy modlitwy, daje nadzieję na rozwój tej tradycji, ale ponad wszystko, na szczególną nad nami opiekę św. Michała Archanioła. Ks. Jan Seremak.