Śmierć pewna. już teraz mogę umrzeć... Mogę pogardzać dobrami tego świata: szczęściem, majątkiem, przyjemnościami, zaszczytem... Udręczenie, pogarda są moim pragnieniem. Jezus moim celem. (ZŻW 18 VIII 1869).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 25 Listopad 2017

W niepokalanym Sercu nasze zwycięstwo

Czas uroczystości, nabożeństw, modlitw i dni rekolekcyjnych związanych z 100-ą rocznicą objawień Matki Bożej w Fatimie nabrał wielkiego wymiaru. Również wysiłki apostolskie w duszpasterstwie trzeźwościowym odnalazły swoje wspaniałe źródło nadziei w przesłaniu fatimskim. Od 20-22 października odbywały się 11 rekolekcje trzeźwościowe w Miejscu Piastowym.

Około 250 osób starało się treść objawień sierpniowych, wrześniowych i październikowych w Fatimie, odnieść do trzech  - niezwykle ważnych rzeczywistości życia duchowego - radykalne odcięcie od źródła uzależnienia i zniewolenia, wierność dobrym postanowieniom i ciągłe leczenie duchowych ran oraz podjęcie wysiłków dla dobra swej rodziny, społeczeństwa i Wspólnoty Kościoła. Prowadzący te rekolekcje, ks. Jan Seremak CSMA, przy tych trzech rzeczywistościach umieścił trzy znaki Maryi, które na terenie Miejsca Piastowego mają wielkie duchowe znaczenie: Figura Matki Bożej w kościele parafialnym, do której uczestnicy rekolekcji udali się wieczorem w piątek, prosząc w modlitwie różańcowej o siłę w radykalnym oderwaniu się od zła, Figura Matki Bożej Królowej Polski w Sanktuarium, przy której w sobotę odbyła się rekolekcyjna spowiedź, oraz ukoronowana Figura Matki Bożej Fatimskiej, przy której na zakończenie rekolekcji proszono o pomoc na przyszłość. Na tych rekolekcjach, dzieci z Dziecięcej Krucjaty Maryi, podjęły wysiłek prowadzenia śpiewów, kontynuując piękną tradycję zaangażowania w te rekolekcje młodzieżowego zespołu Gloria. Podjęto również osobny program dla młodzieży pod opieką Sióstr Michalitek oraz ks. Maksymiliana Michcika. Napewno wspaniałym darem dla rekolektantów był wykład Pani doktor Małgorzaty Siwiec na temat zgubnych wpływów alkoholu dla zdrowia fizycznego człowieka. Mamy nadzieję, że kolejny wysiłek organizacyjny tych rekolekcji podjęty przez Jolantę i Krzysztofa Bęben oraz członków Stowarzyszenia Powściągliwości i Pracy jak również zaangażowanie Wspólnot zakonnych: Michalitek i Michalitów - był miłosnym darem ofiarowanym Panu Bogu przez ręce Fatimskiej Pani. Jej się powierzamy na przyszłe wysiłki apostolskie dla chwały Pana Boga i pożytku bliźnich. Ks. Jan Seremak CSMA.