Spotkania trzeźwosciowe

Serdecznie zapraszamy na spotkanie trzeźwościowe – 22 Lutego 2014 roku

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

na spotkanie trzeźwościowe do Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza  w Miejscu Piastowym.

BĘDZIE TO OKAZJA

- do modlitwy wspólnotowej, refleksji,
- spotkania z duszpasterzem trzeźwości,
- możliwość dyskusji,
- uzyskania odpowiedzi na pytania dotyczące problemu uzależnień
- funkcjonowania rodziny z problemem alkoholowym,
- dostępnych form pomocy,
- okazja do spowiedzi
- uczestnictwo we mszy świętej ofiarowanej w intencji uczestników tego spotkania oraz osób potrzebujących wsparcia i pomocy na drodze do wyzwolenia z nałogów i uzależnień.

ZAPROSZENIE KIERUJEMY DO

- wszystkich którzy przeżywają trudności w swoim życiu związane z nadużywaniem alkoholu, nikotyny, leków i innych środków
- cierpiących z powodu uzależnienia swoich bliskich, a pragną w modlitwie, refleksji i wspólnocie ludzi wierzących szukać dróg wyjścia.
- wszystkich,chcących włączyć się z pomocą i modlitwą o trzeźwość dla trwających w nałogach i ich rodzin.

ZAPRASZAMY CAŁE RODZINY

Dzieci starsze będą uczestniczyły w spotkaniu, młodsze będą miały zapewnioną opiekę – przygotowaliśmy dla nich gry, zabawy, konkursy, jak i możliwość oglądania świetnych bajek i filmów.

PROGRAM SPOTKANIA:

16.00 – Powitanie

16.30 – Konferencja duszpasterza trzeźwości

17.30 – Film a po nim refleksja

18.00 – Świadectwa - wspólna modlitwa i śpiew

19.00 – Msza święta

19.30 – Wspólna Agapa  oraz poczęstunek

DOTYCHCZAS PRZEPROWADZONE SPOTKANIA TRZEŹWOŚCIOWE:

30.11.2012

19.01.2013

27.04.2013

29.06.2013

21.09.2013

23.11.2013

25.01.2014

Światło płynące z Dzieła Ducha Świętego, jakim jest Pismo święte, pomaga każdemu człowiekowi umieścić w skarbnicy zbawienia swój skromny dar z życia.
Ten dar jest jednocześnie wspaniałym świadkiem Ewangelii dla innych, którzy też mają podobne drogi życia.

Przyglądając się Jairowi – przełożonemu synagogi, który prosił Jezusa o uzdrowienie 12-letniej córeczki, uczestnicy spotkania w Sanktuarium w Miejscu Piastowym/19.01./promującego życie trzeźwe i abstynenckie,odnajdywali w nim swoje wołanie do Jezusa: aby wreszcie syn przestał pić; aby rodzinę dotknęła łaska uzdrowienia z kłótni powodowanej nadużywaniem alkoholu; aby konsekwencje choroby alkoholowej nie niszczyły dalej szczęścia, które Jezus zechciał przywrócić. Słowo Boże umacnia wiarę, a ona z kolei jest konieczna do przyjęcia cudownej interwencji Jezusa. Świadectwa i wspólne śpiewanie kolęd przez uczestników spotkania, zostały ukoronowane uczestnictwem we Mszy świętej. Tak więc na koniec Roku Jubileuszowego możemy stwierdzić, że przy relikwiach Błogosławionego Apostoła Trzeźwości - ks. Bronisława Markiewicza, tworzy się wspólnota która promuje trzeźwość, która w abstynencji widzi jedyny ratunek dla wielu rodzin, która na fundamencie Słowa Bożego i modlitwie we wspólnocie, wlewa w siebie i w innych nadzieje chrześcijańską.

images/pomoc bliniemu 3.jpg